+48 790 388 558
Home > Aktualności > Zasady bezpieczeństwa dla administratorów placów sportowych podczas pandemii.
Wstecz
covid19-park

Zasady bezpieczeństwa dla administratorów placów sportowych podczas pandemii.

Ryzyko zarażenia się koronawirusem jest nadal wysokie. Nie powinieneś o tym zapominać, będąc administratorem stref street workout czy parkour. Niestety, jak dotąd nie stworzono oficjalnych wytycznych odnoszących się bezpośrednio do tego typu infrastruktury. Jednym ze źródeł informacji mogą być zasady dotyczące  placów zabaw, które zostały opracowane przez Główny Inspektorat Sanitarny.

Zasady bezpieczeństwa

Jako administrator ogólnodostępnego miejsca do ćwiczeń zadbaj o umieszczenie informacji o zasadach bezpiecznego użytkowania sprzętu i zachowania ostrożności na terenie strefy treningowej, w czasie pandemii. Inspiracją do stworzenia listy takich wskazówek może być projekt plakatu opracowanego przez GIS. Możesz je zamieścić na tablicy regulaminowej placu lub w widocznych miejscach, na przykład przy sprzęcie. Ważne jest zadbanie o regularną dezynfekcję urządzeń, najlepiej raz dziennie. Nie da się ukryć, że tak częsta obecność na placach i przeprowadzanie prac, szczególnie gdy pod swoją opieką ma się wiele lokalizacji, jest uciążliwa, pracochłonna, a czasami wręcz trudna do zrealizowania, ale  wskazana z uwagi na bezpieczeństwo użytkowników.

Pamiętaj, by przy zakupie środka dezynfekującego zweryfikować, czy nadaje się on do stosowania i nie będzie wpływał negatywnie na odkażane powierzchnie.

Problem pandemii, będzie nam towarzyszył co najmniej do zakończenia powszechnego programu szczepień. Jest to na tyle długi okres, że warto pomyśleć o inwestycji w zewnętrzny dystrybutor płynu do dezynfekcji.

Informuj!

Śledź na bieżąco zalecenia GIS i w razie wszelkich zmian w obostrzeniach informuj użytkowników Twojego placu.
Zastosuj się w sposób świadomy i odpowiedzialny do wszelkich wytycznych, zwłaszcza w wypadku obostrzeń dotyczących korzystania z publicznych stref zabawy i treningu.

Bezpieczny parkour i street workout powinien być Twoim priorytetem.

1Move
woj. pomorskie

ul. Morelowa 5/30
Gdańsk 80-174

NIP: 5833168039
REGON: 222099133
KRS: 0000512494

Mariusz Sucharzewski

+48 790 388 558

Kamil Sokołowski

+48 733 221 221

1@1move.pl

www.1move.pl

pełny kontakt