Źródło: Street Workout GdyniaStreet Workout, podobnie jak Parkour jest aktywnością fizyczną opartą o trening z masą własnego ciała. Idea ćwiczeń na świeżym powietrzu narodziła się w takich krajach jak USA, Rosja i Ukraina. Jest to trening siłowy na bazie ćwiczeń z wykorzystaniem własnej masy ciała, czyli trening kalisteniczny, który bazuje na ćwiczeniach gimnastycznych. Wykonuje się go na dworze, a nie na siłowni. Ćwiczenia kalisteniczne znane są od czasów starożytnych i wykorzystywane były głównie przez żołnierzy i więźniów. Jednakże od wielu lat ćwiczenia z własną masą ciała stanowią również trening uzupełniający do wielu dyscyplin sportu. W ostatnim czasie street workout stał się wyjątkowo popularny w kręgach młodzieży, kulturystów, jak i zwykłych ludzi. Ćwiczenia te są atrakcyjne, widowiskowe i całkowicie darmowe. W internecie najciekawsze filmy o tematyce workoutu mają miliony odsłon.

Street workout wpisuje się w nowoczesny,zdrowy tryb życia, aktywność fizyczną, imponowanie sylwetką i umiejętnościami oraz zrzeszanie się w celu wspólnego treningu - w wielu polskich miastach powstają grupy a nawet społeczności osób trenujących, organizowane są zloty i zawody.

Najpopularniejsze są ćwiczenia z wykorzystaniem drążków, drabinek, słópków.

Regularne treningi przynoszą niesamowite efekty. Z resztą – przekonajcie się sami.

 Źródło zdjęcia: Street Workout Gdynia

Sreet workout jest ogólnorozwojowym sportem dla osób w każdym wieku.

Zwiększa on siłę w stosunku do masy ciała, rzeźbi mięśnie, zwiększa ogólną sprawność organizmu.

Ma on szerokie zastosowanie jako trening siłowy w takich sportach jak sztuki walki, atletyka czy parkour. [źródło]

Chętnie poczytamy o Waszych przemyśleniach na ten temat: piszcie do nas na facebook'u:
https://www.facebook.com/1move

Podobnie jak w przypadku zestawów do parkour, oprócz przykładowych zestawów możemy tworzyć konfiguracje zaproponowane przez was.
Zachęcamy do kontaktu.

Zobacz zestawy