Parkour

Parkour  jest dynamiczną aktywnością fizyczną polegającą na pokonywaniu przeszkód architektonicznych w biegu przy użyciu wyłącznie własnego ciała. Jest to  zbiór umiejętności pokonywania barier, przeszkód i przestrzeni. Ukierunkowany jest na rozwój podstawowych umiejętności człowieka jakim jest ruch poprzez rozwijanie równowagi, szybkości, siły, wytrzymałości, odwagi, oraz przezwyciężania lęku wysokości i przestrzeni.

Odmianą parkour jest freerunning, którego celem jest efektywność ruchu podczas pokonywania kolejnych przeszkód. Freerunner poszukuje sposobu na wyjątkowy sposób pokonania barier architektury imponując własną kreatywnością i techniką.

Społeczności osób trenujących parkour i freerunning przeplatają się ze względu na wiele podobieństw łączących te sporty. Są to aktywności często kojarzące się tylko z ekstremalnymi wyczynami, jednakże coraz częściej trenują je dzieci oraz osoby starsze - jako sport powszechny lub formę rekreacji. Jest to bardzo nowa aktywność, która nie pozostawia obojętnym i sprawia, że wiele osób chce spróbować treningu choć w niewielkim stopniu.

Parkour

O korzyściach płynących z uprawiania parkour można by pisać wiele. Kilka z nich poniżej:

  • wzrost sprawności organizmu - koordynacji, motoryki, gibkości
  • poprawa ogólnej kondycji i wydolności organizmu
  • możliwość nawiązywania nowych kontaktów
  • przełamywanie własnych barier
  • nowe spojrzenie na świat

 

Produkty

Stworzyliśmy kilka przykładowych zestawów aby pokazać możliwości jakie dają nam systemowe rozwiązania.

Zestaw można dopasować w zależności od wielkości placu którym dysponujemy, funduszy czy chociażby przewidywanej ilości przyszłych użytkowników.

Dodatkowo istnieje możliwości dowolnej konfiguracji w zależności od wybranego kryterium.

Zobacz zestawy

STREET WORKOUT I PARKOUR VIDEO